Administratīvā apgabaltiesa atceļ KP pieņemto lēmumu par soda piemērošanu RMS

10.05.2018

Administratīvā apgabaltiesa š. g. 9. maijā pasludinājusi spriedumu saistībā ar pilnsabiedrības “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) pieteikumu par Konkurences Padomes (KP) 2017. gada 27. februāra lēmumu un piemēroto naudas sodu  87 948,40 eiro apmērā.

Administratīvā apgabaltiesa pilnībā ir apmierinājusi RMS un RP SIA “Rīgas satiksme” (RS) pieteikumu, norādot ka uzņēmums nav īstenojis aizliegto vienošanos horizontālā līmenī par  minimālā tarifa apmēru noteikšanu. Līdz ar to Administratīvā apgabala tiesa atceļ  KP 2017. gada 27. februāra lēmumu.  

Tiesa secinājusi, ka RMS  un RS nav īstenojušas aizliegto vienošanos, jo  noslēgtais līgums paredz, ka tarifus nosaka RS, vai RD Licencēšanas komisija. Ņemot vērā esošos apstākļus RMS nevar tikt vainota aizliegtas vienošanās noslēgšanā, jo nevarēja brīvi noteikt braukšanas maksu. Līdz ar to Administratīvā apgabaltiesa secinājusi, ka RMS un RS rīcībā nav saskatāms Konkurences likuma pārkāpums. Un RMS pieteikums ir pamatots un KP lēmums ir atceļams ar tā pieņemšanas dienu.

Izvērtējot visus RMS iesniegtos argumentus, tiesa konstatējusi, ka laika posmā no 2013. gada 4. janvāra, kad tika noslēgts apakšuzņēmuma līgums, līdz 2013. gada 31. decembrim RMS sniegtajiem pakalpojumiem tika piemērots RS noteiktais tarifs atbilstoši konkursa rezultātiem.

Izskatot normatīvos aktus, kas nosaka, kādā veidā tiek noteikta sabiedriskā transporta tarifu noteikšanas kārtība, Administratīvā apgabaltiesa secināja, ka saskaņā ar Sabiedriskā transporta pakalpojumu likuma 5. panta pirmās daļas 4. punktu un 16. pantu braukšanas maksas tarifu nosaka Rīgas dome (RD), līdz ar to RMS nav tiesīga pati piemērot sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifus.

Informācija par pilnsabiedrību “Rīgas mikroautobusu satiksme”

Pilnsabiedrība “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS) dibināta 2012. gada 24. oktobrī. Uzņēmums nodrošina pasažieru pārvadājumus 21 pilsētas maršrutā ar jauniem, mūsdienīgi aprīkotiem un komfortabliem minibusiem.

 

Mūsu partneri

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

Rekvizīti

Pilnsabiedrība “Rīgas Mikroautobusu Satiksme”

Tālrunis: +371 67 294 888

E-pasts: info@rigasmikroautobusi.lv

Viskaļu iela 13, Rīga, LV-1026

Reģ. Nr. 50103599811

Twitter: https://twitter.com/Mikroautobusi

Facebook: https://www.facebook.com/Rigasmikroautobususatiksme